| catalin030 a întrebat:

Am avut un contact neprotejat cu prietena mea deoarece s-a rupt prezervativul si e posibil sa imi fi dat drumul in ea. A luat o pastila de a doua zi la o ora dupa incident. Au trecut 13 ore si inca nu are niciun simptom advers, greata, varsaturi etc. Ar trebui sa ma ingrijorez? E posibil sa ramana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarcina se poate instala destul de repede, depinde si in ce perioada era, daca era in cea de ovulatie sansele sunt mai mari. Pastila e ok ca a luat-o dar asta nu asigura decat 80% sanse sa nu ramana, iar 20% sa ramana. Vezi pe parcurs ce simptome are si ar putea face un test de sarcina peste o saptamana-o saptamana jumatate

| brokxy a răspuns:

Nu. Daca a luat pastila va fi bine.Pastilele alea sunt foarte bune

| catalin030 explică (pentru brokxy):

Pai si nu trebuia sa aiba simptomele alea specifice deja?