| Was a întrebat:

Buna ziua, am fost diagnosticat cu un chist hidatic hepatic care mi s-a recomandat intervenție chirurgicală. A mai fost cineva operat de chist hidatic hepatic? Cum e recuperare cat durează și ce tratament trebuie urmat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Bună! După o operație fiecare om se recuperează în funcție de: organism, ceea ce mănâncă, psihic, lichide, plimbare, ce face după recuperare etc. Bănuiesc că ești tânăr, atunci nu ai frică! Fii optimist, respectă ceea ce medicii îți recomandă, dormi suficient, mișcare ușoară și ceaiuri savurate cu oamenii de suflet care te iubesc! Știi, am văzut cazuri care s-au vindecat fără medicamente ci alimentație sănătoasă, lichide, mișcare și discuții liniștitoare! Numai bine!