| mephisto986 a întrebat:

Buna ziua.am o întrebare. dacă ma pun sa dorm pe la amiaz și ațipesc jumătate de ora, când ma trezesc am o stare de tremor interioară.și durează câteva minute după ce ma ridic din pat.de la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

De la centrala termica care scapă gaze ne arse
De la camera mica in care ai consumat tot oxigenul
De la băutură de zi cu zi
De la faptul că nu trece i zi fara sa bagi zahar și alcool in tine.
De la stresul stres stres și de la responsabilități
Prea multe strasuri surmenaj și responsabilități
Povara preturi prea mari al care nu le mai faci fata
De.la.rosiile și căpșunile cu gust de plastilina pe care ai dat o grămadă de bani
De la faptul că chiar daca cheltui mult.pe mâncare plina de chimicale frigiderul tot gol este
De la becul din camera cu led in loc de filament clasic

De la statul zeci sute de zile in fata telefonului in fața calculatorului prea multe zile fara mișcare
PREA MULTE ZILE FARA DRAGOSTE SUFLETEASCA

OREA MULTE ZILE SUPĂRARE SUPĂRARE SUPĂRARE SI DEZAMĂGIRE ne aprecieri

De la prea multe visuri speranței

De la faptul că trec anii vasta te enervezi că îți propuseseși să îți faci casa pe pământ și acum materialele s-au scumpit de 4 ori prețul.

De la faptul că vine lumina de afara pe geam noaptea și te culci și adormi pe la Lora 4 dimineață pentru că auzi acel huruit de zici că este un frigider sau o mașină de spălat a vecinilor.

De la faptul că îți este scârbă de tot și toate

De la faptul că ți-ai pierdut o grămadă de timp pe tocktok din viața asta in loc sa invetimlegi și tot ce trebuia să înveți și știi acum cat de în urma ai rămas din punct vedere profesional

De la faptul că îți mai doreai o diplomă dar nu ești în stare să te lași de Netflix sau alte tâmpenii de genul acesta și sa pui mana o dată să îți iei acea diplomă

De la zahar
De la faptul că te uiți în oglindă și la cantar
De la puțin diabet pe care nu vrei sa îl recunoști și nu vrei să mănânci sănătos

De la faptul că îți dorești pe cineva care sa te iubească dar tu chiar și atunci când îl și datorită traumelor tale din trecut de pe șantier și de pe unde ai mai fost constrânsă
Acum ai rămas cu reflexe dinaceatea care îl jignesc îl rănesc pe cel ce îți este alaturi și îl faci să se simtă prost. Oricum nu te implici să se simtă bine și din acest motiv și el pleacă din viața ta să își găsească pe alta

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns (pentru RxTx):

Ai nevoie de o lesa?

| Stefan927 a răspuns (pentru RxTx):

Mai pe scurt, poti sa te omori

| RxTx a răspuns (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

Mai de graba de o botniță laughing

| RxTx a răspuns (pentru Stefan927):

Exact la asta mă gândeam și eu:
Tu știi care este singurul animal care își poate face rău singur?
Este OMUL!