| mika42 a întrebat:

am o intrebare pentru dv. este posibil sa am cancer de sand daca ma doare mamelonul, am facut mamografie si ecografie la san si mi-au spus ca nu am nimic dar sub mamelon durerea persista

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ralucutza a răspuns:

Reveniti la control atunci daca vedeti ca durerea persista. Nu va ganditi direct la cancer, dar e clar ca o problema este si chiar daca au iesit bune analizele, mai repetati-le o data, eventual mergeti si la alt doctor. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| claudia_9559 a răspuns:

Mergi si la alt medic sa-ti repeti mamografie si ecografia, incerca sa faci un marker tumoral pentru sin se numeste CA 15-3.costa in jur de 40-50 lei si dureaza cam 4-5 zile depinde de laborator sa fi linistita.Sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa medicii si trateaza-te cu rugaciune. Fa rost de Acatistul Sfantului Nectarie, mare vindecator de cancer chir si acum, in zilele noastre. Pe mine m-a vindecat!