| claudiu890 a întrebat:

Am o problema cu mirosul corpului de ceva vreme, inainte nu aveam problema asta, adica miros foarte urat da nu am probleme cu igiena, imi fac dus in fiecare seara, uneori de doua ori pe zi. Cand ies din dus si ma dau cu deodorant am incercat mai multe firme miroase urat dupa 10 minute dupa ce m-am dat, la fel si cu parfumul, dupa ce ma dau parca am dat pe transpiratie. Cand imi dau tricoul jos simt un miros puternic in zona coloanei de sus in jos, in zona intima am un miros puternic, ma gandesc sa tin cura de detoxifiere. Imi puteti da niste sfaturi? Am cautat simptome si am miros urat, alb pe limba. Nu mai rezist, la scoala toti faceau gesturi sa ma avertizeze ca miros chiar daca am o igiena buna, va rog sa ma ajutati cu niste geluri de dus mai bune sau nu stiu si ceva sfaturi pentru detoxifiere

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu cred că ai o problemă internă ar trebui când se poate să ajungi la medic cu problema să te îndrume ce să faci. ce ai tu deja nu mai ține de produse și rutina de igienă

| claudiu890 explică (pentru Adry05):

Eu cred ca trebuie sa tin o gura de detoxifiere

| claudiu890 explică (pentru claudiu890):

Pai cum trebuie sa o tin? ce sa pastile sa beau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi de la transpirație acel da tu trebuie sa găsești cauza transpirației poate fi de la emoții, anxietate dulisfunctie tiroidiana mai multe ai putea avea bromhidroza ar trebui sa mergi la medicul de familie sa îți dea trimitere sa faci investigații