| Jessica1225 a întrebat:

Buna ziua am o problema foarte mare. Dar in același timp foarte rușinoasa sa o scriu aici. Am niște mâncărimi imense in zona intimă. ????????‍♀️ Îmi vine sa ma scarpin într-una pffffff ???? și curge ca un fel de lichid așa mai gros urat mirositor de culoare alba.
A avut cineva așa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii o boala cu transmitere sexuala ca: trihomonas.
Urgent la ginecolog sa-ti ia din secretia respectiva, ca sa vada sigur ce este!

https://veneris.ro/tricomoniaza-afectiune-intima/

http://www.sfatulmedicului.ro/......onaza_1053

https://doc.ro/sanatate/cele-mai-frecvente-boli-cu-transmitere-sexuala

| alina2k18 a răspuns:

Aproape toate femeile au la un moment dat o infectie.
Du-te la medic, sa iti faca niste teste.
SE trateaza ce ai, poate trece si de la sine, dar revine...
NU te ingrijorawinking chestiile naspa sunt asimptomaticewinking

| UsualBoy a răspuns:

Este semnul maturizării tale dpdv sexual! ...De acum încolo vei fii mai atentă, sper!

| pisicutaadorabila a răspuns:

Acel lichid se numeste secretie vaginala, este semnul maturizarii tale... Daca esti deja obisnuita cu aceasta secretie probabil ca ai o infectie, du-te la medic sa-ti prescrie un tratament.