| Caramelll a întrebat:

am si eu cateva intrebari despre anabolizante.
ce efecte pozitive cat si negative au asupra ogranismului/corpului?
le poti folosi si daca nu faci sport?
As vrea sa imi raspunda doar persoanele care stiu despre ce vorbesc sau care au folosit anabolizante.Multumesc. O zi buna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gstefan a răspuns:

Salut, de ce ai dori sa le folosesti daca nu practici nici un sport?

Si in legatura cu efectele pozitive si negative sunt destule. Depinde foarte mult si de tipul anabolizantului pe care il folosesti, cat si de corpul tau, cat de bine iti raspund receptorii la el.
Efecte adverse pot fi de la acnee pe spate, ginoconastie, crestere colesterolului rau si scaderea celui bun, pierderea parului. Pana la cele mai grave care ar fi tulburarea sistemului endocrin in tineri pana la 25 de ani, scaderea vascozitati sangelui, sau in cazuri de abuz pana la infertilitate si ipotenta.

| Caramelll explică (pentru Gstefan):

Am auzit doar ca ar fi bune pentru celulita, nu cred dar voiam o parere.

| Gstefan a răspuns (pentru Caramelll):

Nu ti le recomand, mai ales pentru o chestie banala ca si celulita. Cu alergat si o curatare a alimentatie, dispare celulita.

3 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Mymed.ro/efecte-adverse-ale-steroizilor-anabolizanti.html