| Lucian_2419 a întrebat:

Buna-ziua.Am si eu doua problema care ma cam enerveaza de ceva vreme.
Prima. Ma doare spatele in zona lombara asa se numeste din cate am citit pe internet, cateodata dispare durerea iar dupa numai 2-3 zile de cand s-a terminat durerea reapare si sincer nu stiu ce sa fac mi-e frica sa nu fie vreo hernie de disc sau ceva gravsad durerea a aparut cam de jumatate de an poate chiar 1an

A doua: Eu joc fotbal de foarte mult timp si acu cativa ani mi-am luxat 3 degete de la un picior, iar anul trecut alte 2 degete tot la picior dar la picioru celalalt de data aceasta, am fost la medic, am facut radiogragie tot si mi-a zis ca nu e nimic grav ca imi trece intr-o saptamana maxim, a trecut 1an si e identica zona aceea si in plus mai e si o durere ingrozitoare daca ma lovesc putinsad iar pe langa degete de la piciorul drept un "adversar" a cazut cu crampoanele pe piciorul meu si cred ca mi-a fisurat osu de la degetul mare(latul piciorului pe interior)cand am facut radiogragie am facut la tot picioru si mi-a zis ca e perfect si nu prea cred in vorbele astea.
Eu ma gandeam la un RMN total la zona picioarelor(glezna, laba piciorului, degete etc)...
Dumneavoastra cam ce mi-ati recomanda?

ps:unii medici ori sunt prosti ori astept ceva de la tine ca sa-ti zica cu adevarat ce problema aithinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NoChanceForUs a răspuns:

Referitor la durerea de spate...te-ai gândit că poate stai prea mult la calculator?
Iar cu picioarele...nu e de glumă omule, RMN imediat.

3 răspunsuri:
| emima a răspuns:

Buna... in primul rand vezi ca ai probleme de scris "doua problema", "ceva" etc iar despre picor si spate ti-as recomanda rmn ala e cel mai bun se vede tot ce ai

sanatate!

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre Durerea Lombara.

http://www.topmedica.ro/blog/durere-de-spate-ce-sa-fac/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)

| Lucian_2419 explică:

Multumesc amandurora.NoChanceForUs intr-adevar ai dreptate, petrec mult timp la calculator si poate asta e cauza, de acum inainte maxim 1-2h pe zi. Emina am gresit ca am scris repede nu ca as fi noob sau ceva de genu asta.Am scris prima data ''o problema'' si apoi am zis sa intreb si cu spatele si am corectat doar ''o'' si ''problema'' am lasat asa, de asta am gresit si ''ceva'' am mai zis am scris repede si cand am dat ''Post'' am citit termenii si cand am corectat nu am vazut ce mai era de corectat.
ps: si cam cat ar fi un RMN? daca stiti daca nu asta e.