| kapmaru a întrebat:

Buna ziua.De aproximativ 1 an de zile am o durere la piciorul drept in zona fesei care se lasa pe picior in jos, pe pulpa piciorului. Vreau sa mentionez ca durerea nu apare in fiecare zi, uneori au trecut saptamani fara durere dar sunt si zile repetate in care durerea persista. Durerea cea mai puternica este in general seara dupa o zi de stat in picioarece. Am facut RMN si a depistat inflamatie sacroiliaca pe dreapta. Am luat Vimovo, Arcoxia. Dar nici-o schimbare. Are cineva o optiune ce as putea face ce sa eau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am facut RMN si a depistat inflamatie sacroiliaca pe dreapta... ce as putea face ce sa eau?"

nu apela la cizmari dacă e sănătatea ta in joc. Du-te la medic. Din nou

(pese - să zici de acum incolo, ce sa IAU nu ce să eau)

| dullcat a răspuns:

Buna.Cel mai intelept ar fi sa revii la medic pentru a primi alt tratament, daca cel actual nu da rezultate.