| Mada1920 a întrebat:

am si eu nevoie de cat mai multe pareri in functie de cat de multe persoane v-ati confruntat cu aceasta situatie sau stiti despre ce este vorba. Incerc sa scriu cat de scurt si la obiect pot. In urma cu 4 luni de zile am fost operata pe ovarul stang de chist. Aproape de a se implini 4 luni de la operatie am inceput sa am din nou dureri cumplite pe ovarul stang,durerea reflectand in spate,am fost la medic,am fost internata la spital. Diagnosticul acelasi,un nou chist avansat pe acelasi ovar operat,motivul se presupune absenta anticonceptionalelor. Mi s-a recomandat incepand cu prima zi de menstruatie sa iau Belara,pentru diminuarea chistului. Am inceput de alataieri sau iau,in prima zi s-a manifestat cat de cat ok,gen o stare accetabila de greata si moleseala. Aseara fiind a doua pastila am inceput cu stari de voma,greata, dureri cumplite de stomac. Acum nu stiu cum sa procedez... daca reactiile sunt temporare sau asa va fi in continuare. Am sunat medicul ce mi le-a recomandat iar reactia ei a fost una promta "ori rezisti si le iei ori te priveste ce se intampla cu chistul". As dori pareri, daca ati patit sau aveti cunostinte, am o alegere grea de facut si nu stiu cum sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce ai dat eronat

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Pai medicul ti-a spus destul de clar ce si cum. Nu putem face noi, niste straini alegerea pentru tine.
Multe pastile au efecte secundare, la unii se manifesta mai agresiv, iar la altii nu se manifesta deloc. Acum esti doar la a 2-a zi, mai asteapta una sau doua si vezi cum te simti, daca se mai diminueaza.