| Sophia1989 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Am dintele din fata cu probleme de la o carie netratata cum trebuie. Mi s-a curatit canalu de cateva ori mi s-a facut tratamente si nimic. Acum as vrea sa ma operez. As dori parerea unui specialist. Daca ma operez la radacina dintelui acel dinte se v-a slabi in timp si risc sa raman fara el? este vorba de un dinte din fata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Speciliastul iti poate spune daca sa te operezi i ce operatie sa faci, nu te operezi fiindca ai vrea tu. Daca ai o problema la radacina dintelui (un granulom periapical, de exemplu), aceasta problema iti va slabi in timp dintele.

| gabriela a răspuns:

@Realitatea.net... ce cauti aici? Nu ai destul spatiu de manipulare?

| gabriela a răspuns:

Noi credem doar in Brigaela, pot veni 10 specialisti Realitatea.net!

| realitatea.net a răspuns:

Poti intreba specialistul Realitatea.NET in stomatologie. Linkul unde sa pui intrebarea este http://www.realitatea.net/specialisti.html