| loredananeagu64 a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare de o zi ma simt cam molesita am greturi, dureri de cap ma dor sani. Mi-am facut un test de sarcina si nu sunt gravida mentionez ca iau anticonceptionale. Ma puteti ajuta cu un raspuns sau niste pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreea_Grigore_1988_5D6e a răspuns:

Pot fi reactiile adverse ale anticoneptionalelor, care sunt foarte frecvente in primele 6 luni de la inceperea tratamentului.Dar daca persista starea aceasta te poti duci la medic sa scapi de indoiala.Sanatate!

| loredananeagu64 explică (pentru Andreea_Grigore_1988_5D6e):

Mersi mult pentru sfat.azi am fost la farmacie si mi-am luat un calciu cu magneziu si niste pastilute pentru starea de voma acum o sa vad daca imi va fi mai bine happy

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE când & cum ai făcut testul de sarcină, precum şi dacă ai luat corect AC...
Acestea pot fi şi simptome de sarcină :)

Vezi detalii despre cum se face un test de sarcină CORECT în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......ar-emotii/

De asemenea, respectivele simptome pot fi şi reacţii adverse la AC - vezi detalii în Prospectul acestora!

Toate cele bune!

| loredananeagu64 explică (pentru bursuc001):

Stiu sa imi fac un test de sarcina am trecut prin asta si mi-a iesit din prima pozitiv. anticonceptionalele le iau la timp nici o pastila uitata ultima menstra acum o saptamana. mentionez am avut problme cu ficatul(hepatita cea mai usosra).

| NellieLovett a răspuns:

Consulta un doctor pentru astfel de probleme.

| loredananeagu64 explică:

Stiu sa imi fac un test de sarcina am mai trecut prin chesti din astea si mi-a iesit din prima pozitiv. İar anticonceptionalele le iau la ore fixe nu am uitat nicio pastila. Mentionez ultima menstra acum o saptamana