| GeorgeD132 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
De un timp mai precis cam de 6 luni s-a intamplat sa am de 8 sau 10 ori pierderi de control sau ceva de genul nici nu stiu cum sa le numesc, nu am gasit nimic despre asta.
De se intampla sa merg cu bicicleta de exemplu iar la un moment dat pe o perioada de cateva secunde nu stiu exact cat dureaza nu mai pot reactiona deci imi mentin echilibrul dau din pedale dar nu pot gandi sau reactiona iar ultima data s-a intamplat sa cad cu bicicleta din aceasta cauza si la munca am probleme din aceasta cauza.
Va rog ajutati-ma, stie cineva ce poate fi sau cum se numeste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Salut
*Se poate sa NU fie adevărat ce spun, eu spun ce cred și care e părerea mea* Eu cred că există 2 variante aici, ori s-a întâmplat ceva ce te face sa clachezi in anumite momente, de genul o sperietura, o lovitura sau ceva de genul, ori informația care pleacă de la creierul tau ( ceea ce îți dorești tu să facă corpul ) se întrerupe pe parcursul coloanei pentru un timp scurt, dar cred că e a doua varianta și dacă e așa cum cred eu, se poate sa fie grav. Aștepta mai multe păreri de la oameni care se pricep și sunt convins că vrei primi ajutor.
See youwinking

| GeorgeD132 explică (pentru Sekim):

Va multumesc pentru raspuns.
Chiar nu stiu ce sa fac si probabil ca cea dea doua varianta este adevarata de si sper sa nu fie asa.
Si chiar nu stiu ce sa fac deoarece nu mi se intampla cand merg sau cand stau ce am uitat sa mentionez este ca de doua ori cand m-am trezit din somn am avut un timp de probabil cateva secunde sau minute cand nu am putut sa ma misc desi puteam sa vad in camera.

| Sekim a răspuns (pentru GeorgeD132):

Cel mai bine ar fi sa vizitezi un medic, *cred* că se va face o radiografie să vadă dacă e ceva in neregula cu coloana, nu mă pricep din păcate, te as ajuta cu mare drag daca m as pricepe. Doar atat pot sa spun, vizitează un medic și sunt convins că vei găsi un răspuns. Multa sanatate.