| petruta a întrebat:

Am si eu o problema ieri cand am venit, de la scoala ma bufnit sangele pe nas asa din senin.Si toata ziua am avut senzatia ca o sa ma bufneasca sangele pe nas dar imi curge sange numai dintr-o nara.Si mi sa mai intamplat asa ceva cam odata la 2 luni dar ultima data caand mi-a curs sange din nas nu aveam aer si in plus ma durea si inima.Mentonez ca acum sunt racita.Si cred ca poate si din cauza aceasta imi curge sange numai pe o nara.MENTIONEZ K DAU fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Buna ziua,
Sangerarea nazala poate avea multe cauze. E posibil sa fie o afectiune locala, la nivelul nasului, sau o afectiune sistemica. Ar fi bine sa mergeti la un medic pentru consult si investigatii. Mai mult informatii despre sangerarea nazala gasiti aici:http://www.i-medic.ro/boli/hemoragia-nazala-sau-epistaxisul

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-a curs sange pe nas inseamna ca ai prea putin calciu in corp,trebuie sa iei vitamine.
Chestie cu durerea inimii, nu stiu ce sa zic, ar trebui sa te duci sa te vada un medic.

| MaximAmSpus a răspuns:

Ai anemie, e din cauza schimbarii vremii etc.Si mie mi se intampla, incearca sa iei calciu mai mult. Si mananca bine, sanatos.

| CristinutaCriss a răspuns:

Si eu am patit sa imi dea sangele pe nas,cauza poate fii o anemie, te sfatuiesc sa iei calciu si viatamine, eu am luat si nu am mai patit asta!