| streethunter a întrebat:

Am si eu o problema. In general daca ma trezesc noaptea din somn(nu ma trezesc in fiecare noapte) am un tremor in tot corpu, cand ma trezesc dimineata simt acel tremor doar ca mai putin, iar pe parcursul zilei dispare complet. Am observat in general ca acel tremor este mai puternic Daca mananc ceva de la fast - food sau ceva mai gras. Nu ma doare nimic in rest doar uneori am o arsura la stern acolo. Se intampla asta de 2 3 luni. Daca imi poate spune cineva de ce. Nu sunt in tara sa pot consulta medicul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai un medic poate sti in urma unor analize si investigatii amanuntite, asa noi ce sa ti zice m. Sanatate.

| Freya1 a răspuns:

Ai o perioada probabil mai stresata sau agitata.Incearca sa bei o cana de lapte cald sau un ceai inainte de culcare si sa dormi la timp iar cand mananci sa nu fi in fata televizorului sau la pc sa mananci linistit si iti va trece.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Freya1):

Stii tu?

| Freya1 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu i-am spus sigur dar nu cred ca este ceva atat de grav.
Daca se linisteste si tot nu ii trece da poate sa mearga la un medic da asa tu cam ce crezi ca va spune medicului "tremur cand mananc si tresar in somn"

| Samariteanul a răspuns:

Ori e de la mancarea aceea nesanatoasa(eu zic sa renunti la ea ceva timp sa vezi daca scapi si de tremur) ori e doar un fior care il simte corpul sau poate ai visat ceva anume, care sa te streseze.Pot fi multe cauze.

| streethunter explică (pentru Samariteanul):

Stresul poate cauza acest tremurat? In ultima perioada sunt destul de stresatlaughing Mai multe motive personale, poate ma gandesc prea mult la lucru' asta si asta declanseaza

| Samariteanul a răspuns (pentru streethunter):

Ei,atunci asta este(parerea mea)

| gratargratar a răspuns:

Cred ca e deficienta de magneziu si calciu.
Incearca sa iei niste suplimente de magneziu si calciu, si vezi daca problema persista. In special magneziul este important pentru sistemul nervos.