| andrutik a întrebat:

Buna ziua am si eu o problema.In urma cu 3saptamani jumate mi-au aparut o infectie urinara cu dureri foarte mari.Am fost la control la urologie dar mi-au zis ca nu am nimic si nici la ginecologie in schimb mi-au zis sa ma duc la chirurgie ca s-ar putea sa am o tumora in partea stanga langa ovar sau sa am infectie in sange se poate sa am din cauza asta dureri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un C.T. trebuie făcut pentru a vedea dacă este o tumoră, ceaiul este inofensiv, ai nevoie de un tratament de specialitate.
Sănătate!
Pa, pa.

| EmaS a răspuns:

Ai facut urocultura? Acolo ar trebui sa iasa daca este vorba de o infectie urinara, si antibioticul la care este sensibil microbul.Sau poate sa fie vorba de o anexita.Eu am facut injectii cu multi ani in urma si nu mai am probleme.Pentru calmarea durerilor foloseste supozitoare indometacin.

| Rikudou a răspuns:

Daca ai infectie in sange sigur te doare.De tumora insa nu stiu exact.

| Ezyo a răspuns:

Fa-ti ceai de "coada soricelului"(gasesti la Plafar), bea 2-3 pahare pe zi fara zahar, si sa fie cat mai cald. Daca nu-ti trece durerea dupa cura asta, mergi neaparat la medic.