| LoveIsLove4Ever a întrebat:

Am suferit 2 interventii chirurgicale spinale, prima pe 4 oct. 2016 la discul L4 si pe 11 apr. 2017 la discul L3, amble diagnostice au fost hernii de disc cu fragmente migrate interior, diferenta fiind ca a 2-a interventie a fost mult mai complicata.
Mi-a recomandat (calduros) medicul sa fac timp de 30 de zile sedinte de kinetoterapie si fizioterapie zilnice apoi timp de 2 luni minim odata pe saptamana. Eu pot obtine un bilet care imi ofera 10 sedinte decontate de CASMB, prietena mea de asemenea (nu-i intereseaza cine face atata timp cat ei isi primesc decontul) Un prieten foarte apropriat imi poate oferi o astfel de trimitere numai ca va fi decontata de CNAS in cazul lui, intrebarea este, CASMB poate deconta celor la care voi face kinetoterapie si fizioterapie un bilet de trimitere care vine din partea CNAS?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| larrii a răspuns:

Ar trebui sa deconteze, dar mai bine dai un telefon acolo unde urmeaza sa faci kinetoterapie si sa intrebi.