| anonim_4396 a întrebat:

As dori si eu o parere la urmatoarea mea nelamurire: imi intarzie menstruatia deja de 6 zile, am fost racita si mentionez ca am luat mult paracetamol, am fost la farmacie si mi s-a zis ca mi-am dat organismul peste cap si iau Vitamina C plus Fier. Cum as putea sa grabesc sa vina odata, ma streseaza enorm chestia asta, mentionez ca de sarcina nu se poate vorbi, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu ai ce sa faci trebuie sa vina de la sine nu ai cum sa o grabesti.
De la pastile de cele mai multe ori se deregleaza ciclul iar daca o sa te mai stresezi o sa intarzie si mai mult

| Papusel24 a răspuns (pentru Freya1):

Multumesc mult! Am sa astept fara sa ma mai stresez.

2 răspunsuri:
| AnielAn a răspuns:

Probabil ai o dereglare hormonala nimic grav. Mananca mai condimentat te va face sa iti vina mai repede sau baile foarte fierbinti si nu te mai stresa. Stresul duce la intarzierea lui.