| Laur3099 a întrebat:

Bună ziua, aș vrea să mă ajutați cu niste sfaturi, am niște gânduri intruzive aparent obsesive și nu știu cum sa fac sa le fac să dispară, îmi ocupă mintea foarte mult și nu pot să mă gândesc la ceva ce mi-ar face bine, gândesc doar negativ. In loc sa am mintea ocupată cu planuri, parca vin de nicăieri aceste gânduri.Momentan nu am nicio activitate, credeți că un loc de muncă sau o iubită m-ar ajuta sa trec peste toate acestea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cuata-ti de munca, focuseaza-ti capul si timpul sa mergi la interviuri, cauta, fa ceva, orice, chiar si munca voluntara si iti vor zbura gandurile negative.

Iubitele cauta-le dupa ce-ti gasesti de munca, ca apare alt stres prin lipsa banilor, neavdn munca si neavand cu ce platii nici macar 1 suc, daca o inviti undeva.
Toate la timpul lor, intai munca si apoi fete!

| Lukasssz a răspuns:

Incearca sa practici un sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ar ajuta mai mult un loc de munca, sa faci ceva sa îți ți mintea ocupata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tulburare obsesiv convulsiva se numește, anxietatea este la baza acestei probleme, dacă nu poți de unul singur, apelează la un psiholog