| motanita14 a întrebat:

Buna TPU stiu ca la varsta de 12 ani esti la pubertate dar cum sa va zic asta inseamna ca poti sa ai ganduri gen de sex, homosexualitate, lezbience si in mintea ta fara sa-ti pleaca adica pana acum nici nu te-ai gandit la asa ceva dar nici la ora actuala sa nu-ti placa si mereu sa te urmareasca asa un gand cu chestia asta adica mintea ta stie ca nu-ti place da acolo imi vin in minte ma gandesc mereu chiar daca nu-mi place imi vin pur si simplu in mintea mea vad un om pe strada imi inchipui multe legate de sex chiar si la femei nu mai rezist crying((( ma simt o persoana anormala ca am astfel de ganduri daca sunt ocupata bine nu prea fac multe lucruri deci sunt ocupata le uit pana si la scoala nu scap de ele am nevoie de sfaturi si nu de glume proaste sau chiar cei din familia mea eu nu zic ca asemenea ganduri nu sunt de un om bolnav dar chiar din august si iunie sa ma urmareasca si nici nu mai vb de mereu sa te tachineze ceva sa te uiti la sanii femeilor indiferent cine este adica mi-e nu-mi plac astfel de ganduri dar totusi imi vin in mintea mea si chiar am plans ca mi se intampla asta nu-mi plac dar imi vin in minte ajutati-ma! crying(((((((((((((((((((((

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Probabil vizionezi filme de gen, ori lectura. mintea umana e ca o moara, adica,, macina,, ce-i dai.Hraneste,,moara,,asta cu lucruri bune. Exista carti bune, ai suficiente materii la scoala asupra carora sa te concentrezi, apuca-te sa inveti o limba straina, sa dansezi. Mintea nu se concentreaza decat asupra lucrurilor pe care i le oferi tu.

17 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Un copil, daca are un cutit in mana si il tine chiar de tăiş, e in pericol sa se taia cu el. Daca incerci sa i-l smulgi din mana, s-ar putea sa-l ranesti. Cel mai bine e sa ii oferi altceva mai bun, mai atragator. El atunci va lasa cutitul sa cada si va apuca acel altceva pe care i l-ai oferit.

| motanita14 explică (pentru sabin89):

Adica la ce ma ajuta?

| eurynomus a răspuns:

Daca vrei sa vb pe larg despre problema ta si sa te ajut, hai pe mess, am idul: eurynomus3free

| motanita14 explică (pentru eurynomus):

Tu ai putea ajuta sau sti persoane care sa confruntat cu probleme de-astea

| eurynomus a răspuns (pentru motanita14):

Da, pot ajuta daca am discuta

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Toti ne gandim la sex nu iti fa griji happy

| DjZen a răspuns:

Problme ata este in legatura cu constientul sau subconstientul sau te-ai cam uitat la filme cam multe smug

| DjZen a răspuns:

Nu trebuie sa iti zic de carewinking dar faza este sa incerci sa te autocontrolezi exista niste excercitii pentru asa ceva

| motanita14 explică (pentru DjZen):

Care sunt? exercitile

| anonim_4396 a răspuns (pentru motanita14):

We all have dirty mindshee hee
Nu-ti face griji, nu e nimic anormal, doar ca mai toata lumea nu recunoaste sau tace.

| DjZen a răspuns (pentru motanita14):

Incearca ( stiu ca o sa bufnesti in ras) dar incearca YOGA sau incearca sa te relaxezi ia bicicleta si dai o tura happy

| Iure a răspuns (pentru DjZen):

Nu incerca YOGA niciodata!

| DjZen a răspuns (pentru Iure):

De ce man? nu am incercat da am dat raspuns big grin

| Iure a răspuns (pentru DjZen):

Pentru ca am incercat eu! Si ai la inceput ai controlu dupa care il vei pierde. Nu vreau sa mai vorbesc despre asta. Doar nu incerca pentru sanatatea ta mintala.

| DjZen a răspuns (pentru Iure):

Nu am incercat stai linistit dar mai mereu aud. Mersi pentru sfat happy

| motanita14 explică:

Sa-ti imaginezi chesti legate de sex cu lume indiferent daca e familia ta catelul orice ar fi

| Anonimaaa32 a răspuns:

Esti din Bucuresti?