| Butnariu_Adriana_1997 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cum se calculeaza perioada fertila de ovulatie.
In luna Iunie mi-a venit in perioada 3-9 iunie iar in luna Iulie mi-a intarziat iar la recomandare medicului am luat dufaston si mi-a venit in perioada 23-28 iulie.
Acum as vrea sa calculez perioada de ovulatie cum o pot calcula?
Am o aplicatie pe telefon dar nu cred ca imi calculeaza bine
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonima188888 a răspuns:

Daca ai telefon Samsung vezi ca e aplicatia Samsung health si gasesti acolo sa iti adaugi datele ciclului si iti zice tot

| iChristiaN47 a răspuns:

Îţi recomand acest site: https://www.tonica.ro/calculator_ovulatie/
Este singurul care calculează cu rata cea mai mare de succes următoarea dată a ovulației.

Dacă vrei să afli noi metode de a-ţi calcula singură ovulaţia, îţi recomand să citeşti acest articol: https://www.aflacum.ro/......-3101.html