| ciocio1993 a întrebat:

Credeti ca este vorba despre depresi nervoase? hai sa va spun asa in mare parte.! Este vorba despre mine, sunt zile in care ma enervez din nimic, adica din lucruri foarte marunte si in ziua aceea stau toata ziua cu nervi in mine, cand ma enervez imi vine sa sparg toti banii care ii am pana raman 0 apoi parca ma simt asa mai linistit, deci pur si simplu ma enervez foarte rau in unele zile din lucruri mici facute de alti, sau din diferite gesturi iar daca ( cum am zis eu ma enervez ) imi vine sa fac totul in bataie de joc, dispretuiesc tot sparg toti banii care ii la pariuri, aparate orice dar sa raman 0. Vreau un sfat ( si de psiholog sa nu aud ).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| monicutzaMonicutz a răspuns:

Incearca sa iti gasesti linistea fara sa ajungi sa spargi nimic... pur si simplu calmeaza.te asculata muzica. poate poate trece starea de nervozitate...

| ciocio1993 explică (pentru monicutzaMonicutz):

Monica, Muzica ascult de la prima ora cand ma trezesc pana seara, atata timp cat sunt la PC muzica cand incontinuu, as vrea sa fie cum zici tu... dar nu pot ceva ma agita din interior din nimicuri sad sad

| monicutzaMonicutz a răspuns (pentru ciocio1993):

Atunci incearca sa iesi pe afara prin parcuri cu prieteni si singur chiar...

| ciocio1993 explică (pentru monicutzaMonicutz):

Offf, nu te gandi ca am o viata inchisa in mine sau ceva de genu asta ies zilnic, ies si afaraies oricunde nu am vreo restrictie anume fac ce ma taie capu daca doresc, dar asta este problema la mine nervi nervi nervi, si n-am idee de ce i-am capatat, si de baut nu beau, de fumat nu fumez, droguri nu iau sa zic ca din cauza asta ar fi procovati sad sad

| monicutzaMonicutz a răspuns (pentru ciocio1993):

Aha...pai e bine atunci daca nu fumezi, bei etc., dar atunci nu inteleg de ce ai nervi. am si eu uneori asemena nervi ca imi vine sa arunc tot sa sparg orice imi iese in cale... da nu stiu ma calmez repede gandindu.ma la ceva frumos.

| ciocio1993 explică (pentru monicutzaMonicutz):

Asta incerc si eu sa imi dau seama. si sper ca imi voi da intr-un tarziu. Bafta :*

| mikici a răspuns:

Cred ca ai tulburari bipolare