| sorana_1576 a întrebat:

Eu de cite ori gresesc imi cer iertare, el nu. Eu daca in seara asta sint nervoasa pe el, miine imi trece. Eu la nervi spun multe, dar pe urma imi pare rau.Nu sint razbunatoare, doar pe moment ma enervez, dar imi trece repede, dar el nu e asa, el sufera mai multe zile in el, si parca mi-e si teama sa ma apropii de el sa nu ma respinga, si el nu prea zice iarta-ma, mai greu.De aceia eu sufar mult mai mult ca el, deoarece indiferenta lui ma omoara, vorba vine.si nu stiu ce sa fac, ca imi vine sa innebunesc. Dati-mi voi un sfat pentru mine cum sa procedez sa nu-l enervez mai rau, si ce pot face eu ca sa rezist pina ii trece, deoarece imi vine sa pling intruna, numai cind ma gindesc la indiferenta lui.Eu cind sint suparata sau sufar pling, asa ma eliberez.

Răspuns Câştigător
| Andrusa a răspuns:

Sa intimplat si la mine asa, la suparare faci multe. zici multe lucruri pe care nu doresti sa le zici si pe urma iti pare rau.Eu cred ca o discutie fata in fata, sa va priviti in ochi, ar prinde bine si chiar poate sa rezolve aceasta problema, poate el tine intrinsu, si nu spune nimic doar pentru ca sa nu te raneasca, da aici cu iertarea cam a gresit, dar discutind poate o sa va intelegeti si o sa fie totul bine, in totul este speranta o sansa.Si tu straduiestete cit mai repede sa vorbesti cu el, te asigur va prinde bine, si nici tu nu o sa suferi asa tare bine doar vorbiti, discutati{poate el are ceva pe suflet, si nu are cu cine discuta nu are cine sai dea un sfat}intreaba-l de ce procedeaza asa si cred ca totul va fi bine dupa ce o sa discutati pa
Iti doresc o viata fericita si plina de iubire si bucurie!
pa noapte buna!

10 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Rezolvarea la voi trebuie sa vina din interior. Vorbeste cu el, odata cand sunteti amandoi calmi ii explici punctul tau de vedere si astepti opinia lui. Totul se rezolva cu comunicarea, pentru ca de una singura nu poti sa faci nimic. e o relatie si trebuie tratata ca atare

leonardk
| leonardk a răspuns:

Bine ar fi sa nu fii nevoita sa iti ceri iertare. Cand simti ca te enervezi amintesteti cat suferi dupa. Trebuie sa te abtii de la enervari si de la ce spui cand esti nervoasa. Odata spuse, cuvintele grele nu se mai pot sterge. Calm si va fi bine.

| sevraj a răspuns:

Raspunde-i la fel, cu aceiasi indiferenta, o sa vezi ca singur o sa vina la tine, profita de naivitatea ta.

| maiamichel a răspuns:

CUVINTELE ODATA ROSTITE NU SE MAI INTORC! AI GRIJA CE SPUI! POT JIGNI! CEL MAI CORECT ESTE DUPA PAREREA MEA CA FOLOSESTI UN TON CALM SI SA INCERCI SA EXPLICI CE TE DERANJEAZA!

| bc83boom a răspuns:

Intr-o relatie totul trebuie rezolvat prin comunicare, plansul trebuie pastrat doar pentru bucurie, nervii nu fac bine la sanatate si indiferenta duce la despartire, discutati orice problema ar fi, se va rezolva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca tu il iubesti mai mult, el poate nu te mai iubeste atat de mult, fi mai dragastoasa cu el, da-i mai multa atentie, alintal...sau poate chiar lasa-l mai liber.cunosc kzul acesta el isi cere iertare tot timpu iar eu nu...big grin...ai grj sa nu-l pierzi, adul inapoi pe klea cea buna, k la inceput! pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii mai pune 100 de intrebare daca faci chestia asta, lasa-l mai moale nu il mai presa atat de mult, alintal mai mutl si lasa de la tine. daca nu se schimba arata-i si u indiferenta fata de el si at se va schimba. daca e necesar ia u initiativa si aceti o pauza 1 saptamana 2.cand e nervos incearca sa-l klmezi si nu te enerva, ramai klma si gandeste-te k totul va fi bine in mom ce tu esti klma si il klmezi pe el cu getsuri dragute si alinturi.pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l o perioada fara sa va intilniti, si vezi daca nu te suna deloc inseamna, ca el mai are si alta partenera in afara de tine.

| danovy a răspuns:

Si eu fac la fel...sad stiu cum e cand persoana iubita e indiferenta...cred ca tine la tinewinking dar baetii is mai orgoliosioh go on tongue bafta...

| Aida_3689 a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau iasi spune ce ma deranjeaza si iasi spune tot ce ma deranjeaza si iti zic eu k s-ar schimba.winking