| JustStitch a întrebat:

Cum poate scapa cineva de problemele de prostata? Ce-i recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un consult de urgenta la un urolog!
In caz grav, se poate opera!

| JustStitch explică (pentru Violleta2022):

Te rog nu ma speria

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Consultatie la medicul urolog apoi tratament cu finasterida (Proscar). Medicamentul este compensat si revine mai ieftin decat toate prostiile de suplimente cu reclama la tv.

| ALGator a răspuns:

"Problemele de prostata" pot fi diverse. Primul pas e de mers la medic si diagnosticat, daca e cazul. Odata diagnosticul pus, se poate discuta de "cum se scapa". Pina atunci orice discutie la modul general e inutila.
Dar poate ca nu e cazul.
Sanatate!

| mistergiovany49 a răspuns:

Medicamentul Tamsol este un bun remediu, medicii il prescriu pe scara larga. Mergi totusi la un medic specialist insa, evita operatia daca nu este un caz major! Sanatate