| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un canin inclus la care nu mai am os(asa mi-a spus stomatologul) și dintele care e acolo nu se va mai muta din locul ala, adica dintele este în maxilar, as vrea sa va întreb dacă as putea sa îmi pun pivot și după sa-l imbrac. Va întreb ca să știu că dacă merg la stomatolog și îmi spune acelasi **** mai bine nu mai ma duc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Spune-i si lui ce ne-ai scris aici. Este specialitatea lui.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicul dentist stie, el te a consultat esti pacientul lui mergi la cabinet si intreaba l pe dl doctor.

| Sophieka a răspuns:

Ai avut cumva puroi pentru o perioada lunga de timp de ai ramas fara os acolo?

| raperul99 a răspuns (pentru Sophieka):

Nu

| Sophieka a răspuns (pentru raperul99):

Mai bine mai consulta un stomatolog sau doi... Fara sa le spui de ce ti-a spus stomatologul anterior...Sa vezi parerile lor.

| bbii4 a răspuns:

Bună! Un canin inclus în os complet nu are cum să își mai schimbe poziția decât prin tratament ortodontic (aparat dentar).
Părerea mea ca medic stomatolog este să urmezi un tratament ortodontic pentru a îl readuce în poziția normală pe arcadă sau să se facă extracția acestuia urmată de adiție osoasă, implant.
Zi faină!