| anonim_4396 a întrebat:

Salut, dacă am un dinte care nu mai am os și este canin și dintele este în maxilar dar nu îl mai simt îmi pot pune pivot și dinte? sau ceva ca dintele pentru ca am intrebat stomatologul și nici el nu știe.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu mai ai os, dar este în maxilar?

| raperul99 a răspuns (pentru Frank51):

Da dar mi-a spus ca nu o sa se mai mute din poziția aia, și vreau sa știu dacă pot sa-mi pun pivot și sa l imbrac

| carevaescu a răspuns:

Până descifrăm ce ai zis tu acolo de fapt mai bine te ar ajuta un stomatolog

| Anonimul151 a răspuns:

Și cei de aici de unde să știe? Cum adică stomatologul nu știe? Atunci du-te la un alt stomatolog și vezi ce îți spune, dacă cel la care mergi nu știe ce să îți spună.