| Ioana845 a întrebat:

Bună ziua, de 3 sapt am piciorul stâng în ghips de la o entorsa la glezna, este normal sa mai am dureri și acum? Menționez ca prin casa sar într-un picior deși s-a umflat călcâiul la piciorul sănătos de la sarituri acum am dureri și la cel cu entorsa și la cel sănătos.Ce e de facut? Credeți când ma duc la medic ca ar trebui sa-i zic și de celalalt picior sau să-l tratez eu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, normal ca trebuie sa i spui medicului ca te doare si celalat picior, cum sa il tratezi tu singură, cu ce cu apă? Ce varsta ai? Sanatate multa, acum ai nevoie de masaje si fizioterapie sa te refaci.

| Ioana845 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cu creme comprese ma gândeam ca am deja 3 sapt nu vreau sa stau mai mult ca m-am saturat deja

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă, ce varsta ai? Sanatate multa!

| alina2k18 a răspuns:

Ce cauti sa tot sari? Nu ai carje ca sa nu te lasi cu totul in piciorul bun? Stai linistita la pat si foloseste saritul doar pentru a te duce la baie. Atat!