| bibi2085 a întrebat:

De cateva zile am o stare de foame continua, senzatie de arsura in stomac, usoara stare de voma, stare de moleseala, ma deranjeaza mirosuri cu care inainte nu aveam probleme, urinez destul de des, am saliva abundenta uneori, si parca am devenit mai pofticioasa. Unele din stari coincid cu cele ale sarcinii. insa nu simt vreo modificare la nivelul sanilor, iar menstruatia nu o am regulata. Oare se poate totusi sa fie vorba de sarcina. sau nu? Va rog un raspuns. asta pana ajung sa imi iau un test de sarcina. sunt in provincie, iar singura faracie se deschide abia peste vreo 10 zile. Merci anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poti sa stii ca aceste simptome coincid cu ale sarcinii.
Ia-ti un test de sarcina, e posibil sa fii insarcinata!
Te pup!

7 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Clar, o sa ai un bebe

| ioanaAn a răspuns:

Bebe!

| bunelutu a răspuns:

Bibi daca tu stii ca ai pus-o acu cateva zile Felicitari pentru bebe.laughing

| bibi2085 explică (pentru bunelutu):

Am pus-o de acu o luna fara protectie, insa simptomele le am doar de cateva zile incoace, si da, imi dorec enorm big grin sa va auda doamne doamne. abia astept testul ala big grin

| FredFlintstone a răspuns:

Esti gravida happy

| bibi2085 explică:

Sper sa fie sarcina si nu gastrita sau alte pb de sanatate happy ma mai gandeam la varianta gastrita... desi niciodata n-am avut probleme de gen.

| bibi2085 explică:

Din pacate nu a fost sarcina sad doar pb hormonale sad