| anonimul a întrebat:

..de cateva zile mi-am reinceput antrenamentul de fotbal si a fost foarte intens.nam avut febra musculara insa am inceput as am o durere de coaste in spate, partea dreapta, cam pe la mijlocul coloanei.am incercat sami pocnesc oasele, mi-au facut parintii masaj.ma lasat putin dar apoi a inceput sa ma doara din nou. ce credeti ca este? e ceva grav? durerea e ca o un junghi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| nechitagabriel a răspuns:

Se mai întâmplă... ori de la splină de la efort, ori de la rinichi. Îţi recomand să bei apă înainte de efort, ca să nu te deshidratezi rapid şi eventual să faci încălzire înainte de antrenament.

Dacă durerea continuă îţi recomand să ceri o trimitere la ecograf, nu că ai avea ceva neapărat, dar pentru a fi sigur.