| Anonimul556 a întrebat:

Salut, de ieri am reinceput antrenamentele cu greutati (am lucrat biceps si pentru spate doar tractiuni) si am o durere in partea dreapta a spatelui.
Mai exact aici: http://i.gyazo.com/daa4d5cc2c60fd3ddcdde56a5cd05739.png (unde este marcat cu rosu)

E o durere destul de puternica, e ceva grav? De la ce poate fi durerea? Cum as putea sa o evit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| qpDede12pq a răspuns:

E normal, corpul nu a facut asta de ceva timp asa ca s-a dezobisnuit, incearca sa nu faci mult efort de. odata si pe parcurs sa faci mai mult, mai mult pana te obisnuiesti la loc.