| BiraSorina a întrebat:

Bună ziua! De ce mă simt amețită când merg pe stradă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Bună, Sorina! Verifică tensiunea arterială, lichidele băute în întreaga zi, ceea ce ai mâncat și efortul depus. Acum au început căldurile, nu merge mult timp prin soare! Alte simptome mai ai? Numai bine!

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Numai pe stradă? Poate fi agorafobie, sau multe alte cauze.

| Freya1 a răspuns:

Lipsa hranei, a hidratării, expunerea prea multa în soare, anemie, anxietate.

Întreabă medicul.

| Catrice a răspuns:

Mănâncă si tu ceva înainte sa ieși.

| ReddY25 a răspuns:

Hraneste-te si bea apa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea fi de la soare,
ai sarit peste masa, nu te-ai hidratat corespunzator, esti anemica sau ai o anumita carenta de vitamine sau minerale, ai fost otravita cu ceva, esti obosita sau stresata, esti la ciclu sau esti insarcinata, deci cauzele pot fi multiple si variate.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Multe pot fi cauzele

| katin a răspuns:

Ai mancat?
Esti hidratata?