| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! De ce oare imi curge sânge din nara dreaptă? Mai ales când stau în soare sau ma lovesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

•Aerul uscat, incalzit din interiorul incaperilor, care usuca membranele nazale si determina fisurarea sau formarea crustelor si sangerarea cand freci sau cureti nasul ori cand il sufli (frecvent in lunile de iarna)
•Clima uscata, calduroasa, cu umiditate redusa, care usuca membranele nazale
•Racelile
•Traumatism la nivelul nasului si/sau fetei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Consult specializat, la medicul de familie.

1 răspuns: