| AleeeeeE a întrebat:

De vreo 2-3 luni incoace am o durere "surda" la piciorul stang in perioada menstruatiei. Azi, desi ciclul s-a terminat de o saptamana am inceput sa am iarasi acea durere "surda", o numesc asa fiindca nu este o durere crunta ci este o durere spre amorteala. Dureri la nivel abdominal nu am. Dar nu-mi dau seama ce ar putea fi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KJewel a răspuns:

Hei, si mie mi s-a intamplat. Am intrebat un medic si m-am lamurit. La aprox 14 zile dupa ce a inceput menstruatia, are loc ovulatia. Prin spatele ovarelor trec niste nervi care se continua pe picior pe langa pelvis si pana la genunchi. Eu am mereu la ovulatie dureri de genul, cand in dreapta, cand in stanga, cum ovuleaza happy cred ca asta e si la tine. Te doare ovarul, atinge nervul si nervul fiind si in picior, te doare piciorul. happy Ceva de genu. Sper ca te-a ajutat. Nu cred sa fie mai mult decat atata, dar pentru siguranta intreaba un medic happy

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar trebui sa faci o ecografie. E posibil sa ai niste chisturi ovariene, de exemplu, sau o anexita stanga. Ambele sunt afectiuni grave care necesita tratament pentru a nu produce sechele.

| Curci a răspuns:

Cred ca o sa surzest la picior, trebuie sa mergi la doctor cat mai repede, daca nu s-ar putea, nu sunt sigur dar s-ar putea sa si orbesti