| anonim_4396 a întrebat:

Buna-ziua, dupa cat timp am voie sa repet urocultura in urma tratamentului efectuat pentru. o infectie urinara E-Coli?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E bine sa o repeti la minim 7 zile de la intreruperea tratamentului antibiotic, desi daca nu ai simptome, eu as recomanda sa o repeti la 14 zile si apoi la o luna.

mariana
| mariana a răspuns:

Am avut si eu o infectie cu coli, care a fost foarte greu de tratat. Am luat in 2 etape antibiotice, din care in prima etapa pastile, iar la cea dea a doua etapa injectii si cu toate acestea nu mi-a trecut. La penultima analiza mi s-au pus in evidenta 4 tulpini de colii in cantitate de peste 80.000. Am facut 3 examene de urocultura cu antibiograma si toate au fost pozitive, scazand nivelul concentratiei coli de la 300.000 la 80.000. De vindecat insa m-am vindecat cu "URISAN", un produs natural din afine rosii (care sunt cel mai puternic antibiotic natural). Dupa ce am luat o cutie de urisan si am repetat urocultura s-a pus in evidenta doar flora saprofita, care este normala. Produsul este in jur de 4o lei si o cutie contine 30 bucati si eu am luat cate o capsula dimineata.
Poti incerca si sigur ca o sa te ajute. Multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se repeta urocultura la 21 zile dupa terminarea tratamentului