| RobertG101 a întrebat:

Este posibil sa am candidoza genitala, dar nu sunt 100% sigur. Ce tratamente mi-ati recomanda pentru o astfel de afectiune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nici unul. Mergi la medicul de familie care o sa-ti dea trimitere la cel de specialitate si o sa-ti dea tratament. Tratamentul dupa ureche este o boala la romani.

| IsabelaIssa a răspuns:

Mergi la mai multi medici de specialitate. Daca ai fost la unul si nu a fost bun, ai dreptul sa ceri parerea a cator doctori doresti pana ti se rezolva problema. Nu poti lua tratamente dupa ce ti se spune de catre o persoana sau alta doar din auzite sau propria experienta, pentru ca nu la toata lumea simptomele sunt la fel cum nici tratamentul nu este la fel.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!
Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune!

| AliGab a răspuns:

Canesten crema trateaza candidoza la suprafata. Daca ai avut tratament cu antibiotice de curand poate fi intr-adevar o candidoza. Totusi incearca pe cat posibil sa te duci la doctor

| FuriaGogoasei a răspuns:

Îți recomand să mergi direct la cabinetul privat al unui urolog/dermatolog. Next time use condom, dude.

Răspuns utilizator avertizat