| croissant a întrebat:

exista o metoda de a opri menstruația mai devreme sau prevenirea ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HadesSs a răspuns:

Nu e sanatos sa faci acest lucru, poti creea chisturi.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Exista dar nu sunt sanatoase si aduc probleme pe termen lung.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu exista metode sa opresti, sau sa previi mentruatia.
In schimb, daca iei anticonceptionale, poti sa-ti reglezi menstruatia.

| Donsavas a răspuns:

Ba da, exista. Te poti îmbolnăvi de cancer. Intreaba medicul si mergi regulat la control!