| cata1827281 a întrebat:

Bună ziua,ieri,am fost cu o trotineta pe un drum accidentat,forestier, cam 2, 3 ore și cum era drumul mai rău, când mergeam îmi tremurau mâinile foarte tare de la drum și ma dureau de la un timp degetele. După o zi, dimineața ma dor degetele foarte tare când le îndoi, mai ales toate încheieturile degetelor.Ar putea fi ceva mai grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Ai microfracturi osoase de la trepidatii fortate ( cand te apasai pe ghidon cu putere ca sa iti mentii echilibrul in timp ce se zguduia trotineta).
Nu-i nimic grav. Stai asa cam o saptamana si daca si dupa o saptamana ai aceeasi durere de aceeasi intensitate sau chiar se agraveaza, mergi la doctor.

| sammie a răspuns:

Mai stai cateva zile si daca te mai doare du-te la medic.