| StefyyyMaXXim a întrebat:

Buna ziua, imi poate explica cineva ce inseamna acestea din radiografie la cervicala pana luni cand ajung la medic?
1.Rectitudinea coloanei cervicale
2.Usoara hipertrofie apofiza transversa c7 stanga.
3. Si daca stiti daca acestea ar putea fi cauzele tinnitusului si migrenelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Totul OK.
2. La una din vetrebre un os este un pic mai gros. Adică nimic negativ.
3. În nici un caz.

| dullcat a răspuns:

Buna.Medicul trebuie sa iti explice ce inseamna si atat.Ce rost are sa interpreteze niste straini? E doar un mod inutil de a-ti face griji.