| brigh7ness a întrebat:

Ma doare de mai mult timp, dar durerile sunt rare, poate o data la cateva luni, noada fundului. E o durere insuportabila, ma prinde in momente neasteptate si e o durere intepatoare, groaznica, nu de lunga durata. Acum ma doare de 2 ore, incepuse cu o durere de burta si mai apoi a coborat acolo. Ce ar putea fi? Radiaza si in partea dreapta jos in fata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Salutare,sfatul meu e sa faci pauze la fiecare 30 de minute,aprox cateva minute de mers sau ceva mici exercitii de gimnastica plus scarpinat si masaj usor la zona noadei,nu e nici o gluma, acolo se aduna multi nervi motori si e posibil sa se simta striviti, va apare si mancarime sub piele ce ca declansa si ceva mici dureri locale, dar vor fi suportabile, e necesar sa ai grija ACUM, inainte sa ai probleme urate...

| brigh7ness explică (pentru Coca_Marian_1984):

Multumesc mult de sfat!

| Coca_Marian_1984 a răspuns (pentru brigh7ness):

Ti-a fost de folos sfatul meu?

| Coca_Marian_1984 a răspuns (pentru brigh7ness):

Ma bucur :-D O zi frumoasa si implinita!

6 răspunsuri:
| kopli a răspuns:

Noada, este capatul coloanei vertebrale si locul ce suporta cel mai mult (si mai greu) orice efort. Mergi la medic numaidecat.

| brigh7ness explică (pentru kopli):

Pai stau mult in fund ca am bacu in 6 zile.