Întrebare recomandată | AndreeaDragooTza a întrebat:

ma numesc Andreea si de cateva zile mai exact de 3 zile ma tot doare burta dupa ce mananc ceva! Pana acum nu am mai avut probleme de acest gen, in ziua de vineri am baut circa 2, 5 L de apa iar apoi am mancat o ciocolata intreaga dar nu direct, treptat, pe la 9 seara am iesit la coltul strazii sa sar coarda si am mancat si un mar, dupa aceea am sarit coarda, poate fi acestea cauzele durerii mele? Tin sa mentionez ca de fiecare data cand mananc ceva simt niste fluturi in burta sau un fel de greata, iar gura o simt amara, ce ar putea fi? Astept raspuns URGENT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
e posibil ca apa si cu ciocolata si cu marul sa dea aceasata stare, iar saritul corzii iti da dureri musculare, totusi de ce nu ceri sfatul mamei tale? asta in caz ca ai fost cuminte si nu ai facut ceva prostioare.o vizita la medicul de familie nu stricahappy
O frumoasa zi sa aihappy

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Posibil sa fie o gastrita, daca nu mananci cum trebuie. Manca de acum paine prajita, mancaruri facute sub capac sau fierte (pilaf, ghiveci, ciorbite) calde, nu fierbinti, nu reci, nu bea apa rece sau inghetata, poti manca o budinca, bea compot sau ceaiuri, si astea sa nu fie foarte reci sau foarte calde. Si ar fi cazul sa mergi la medic, mai ales daca durerile persista si la 2-3 zile dupa ce treci la dieta asta.
A, si atentie sa nu fie nici foarte sarat, iar ca si condimente foloseste numai condimente naturale - nu Vegeta sau altceva de genul.

| Ciprian a răspuns:

Poate fi doar o stare de greata, cauzata de raceala. Sau poate fi cauza unei eventuale sarcini. Recomand un control, daca problemele persista.

| michelia a răspuns (pentru Ciprian):

Fata sare coarda si tu-i vorbesti de sarcina, nene?

| Ciprian a răspuns (pentru michelia):

Este strict parerea mea, si atat. N-am de unde sa stiu ce si daca a facut. Atat, "nene".

| michelia a răspuns:

Esti asa de speriata incit sa nu te duci la medic? La asa probleme noi doar presupunem. Mai bine vorbeste cu mama si mergi la doctor. De ce sa stai ingrijorata si cu probleme?