| Gabiițțaa a întrebat:

Bună ziua, mă numesc Gabi și am 18 ani! De vreo câteva luni,mă confrunt cu niște dureri în partea stângă, de la piept, spre sânul stâng. Bun, am făcut niște analize la inima, mai exact vreo 2 ecografii cardiace, analize de sânge, egk, vreo 3. Iar ieri am făcut și minunatul holter de 24 de h, pe cu care mă voi duce pe 6 august sa îl citească un cardiolog și sa mă consulte iar. Dar în rest eco, ekg și analizele de sânge au ieșit bune, bine a zis ca sunt puțin tahicardica, am câteodată tensiunea puțin mare, beau cafele și cola. Acum aștept sa vedem ce zice de holter. Totuși dacă pana acum nu mi-au găsit ceva de la inima, de la ce vin acele dureri? Adică o simt așa adânca durerea în sân. Mi-am făcut și o programare pentru o eco mamara dar mai durează pana merg. Sau sa fie doar niște dureri intercostale? Adică stau cu teama pana în august când voi merge la cardiologie și la eco mamara. Vreau sa zic ca am și palpitații. Cineva care a mai pățit așa? Menționez ca am și astm bronșic de câțiva ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| OnuOnulică a răspuns:

Când eram de vârsta ta și eu aveam dureri la inima. Ești la o vârstă fragedă când vei crește și în cele mai multe cazurii inima te doare de la crescut.