| MarianLupu56 a întrebat:

Buna ziua, mă numesc Marian și am 14 ani, de 2 zile mă doare ușor mana stânge fix in antebraț, când apas in locul dureri se simte durere. Am văzut doctori care spun când te doare mana stanga se spune că faci infarct, pe mine nu mă doare in piept deloc, să mă.duc la medic sau mă sperii eu degeaba, analizele sunt perfect

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu baiete, stai linistit, ca tu nu ai nimic!
Doar cand mana stanga amorteste, atunci POATE fii semn ca ai probleme cu inima.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu cumva ai făcut antrenament cu greutăți sau ai fost la sala?
Sau poate că ai ridicat ceva greu
Însă nu e exclus și ce spui tu, asta in cazul in care ești consumator de energizante

| Darius50boss a răspuns:

Nu are nimic antebrațul cu infarct

| Darius50boss a răspuns:

Dar poți să mergi la medic, dacă nu ești sigur

| ClaRa91 a răspuns:

Durerea trebuie sa fie pe tot bratul si se ''sfarseste'' in degetul mic. Asa este infarctul. Poate ai carat ceva, ai dormit pe ea.