| Adrian022 a întrebat:

Am niste intrebari:

1.Stiti cumva care sunt simptomele aslo-ului marit?

2.Cum se procedeaza intr-o operatie de ablire de dinti? doare? nu stiu sigur daca e operatie da ma rog. Daca am 15 ani se poate face?

3.Ce boli grave se pot depista la analizele de sange

4.Ca sa fac analize de sange, merg la medicul de familie si ii spun ca vreau sa fac analize? si imi da bilet de trimitere? atata tot?

Va rog frumos sa ma ajutati daca cumva stiti, si la o intrebare daca stiti raspunsul va rog postati! Fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Brigyte a răspuns:

2. Din cate am inteles eu trebuie sa ai peste 18 ani.dar e o prostie.tii albesti si dupa 2-3 saptamani se fac mai rau ca inainte...mai bine amesteca o capsuna cu bicarbonat si rezultatele sunt mult mai bune.
3. Pai...cam toate bolile pe care corpul tau le manifesta...
4. Da.Iti da o trimitere iar tu te duci la spital (la urgente) si acolo ii dai trimiterea si iti face..si nu costa happy