| monmon a întrebat:

Buna Ziua. Mama mea este bolnava de inima, are stenoza mitrala, grad avansat, ar trebui sa se opereze, sa i se inlocuiasca valva, dar as avea si eu cateva intrebari catre aceia care stiu cazuri asemanatoare, Cate sanse de reusita sunt in urma operatiei? Mentionez ca mama mea a mai avut parte de o operatie, dupa care mitrala s-a restenozat, si in plus fata de aceasta stenoza, are si o malformatie din nastere in interiorul inimii, atriile si ventriculele fiind dispuse nu normal, ci in forma de spirala. Are doar 40 de ani, si as vrea sa stiu...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Recent s-a operat tatal unei colege de-a mele, i s-a inlocuit o valva, cu succes. Operatia s-a facut la Cluj.

| Sin a răspuns:

Depinde foarte mult de conditia ei fizica.De cat de rezistent e organismul.Sustinerea morala e foarte importata de asemenea. Daca riscul de a nu reusii este ridicat, atunci medicii nu se vor incumeta s-o opereze

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Nu te pot ajuta cu un raspuns. sad

Dar vreau doar sa te sustin. Mama ta va reusi sunt sigura de asta. Viata nu este chiar foarte cruda. Multi oameni au probleme cu inima si traiesc fffoarte mult. Stai linistita! Doctorii stiu ei ce sa faca, iar mama ta se va face bine. Te pup. Ai grija de tine si de ea.