| anonim_4396 a întrebat:

Marti am fost la medic si mi-a scos 2masele de minte de jos si la alte 2aveam carie, le-a curatat si mi-a pus tratament, nu stiu exact ce fel de tratament si daca a scos nervul, dar nu cred ca l-a scos pentru ca mi-a spus "iti pun tratament sa-ti omoare nervul si revii peste 10zile sa-ti pun plomba, acum pe langa durerea extrem de mare de la extractia de masele de minte, acum incep sa ma doara si astea 2cu tratament la atingere sau uneori simt ca se zbate ceva acolo si ma doare/inteapa. A procedat corect? este normal sa ma doara? Mentionez ca i-au antibiotic. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca ai avut abces dentar si pana ce tot puroiul nu va fi eliminat cu ajutorul antibioticului prescris. De asemenea durerea poate persista inca 1-2 zile pana ce si medicamentul introdus in canalul dentar isi va face efectul si va "omora" nervul pentru a putea fi aplicata plomba. Da a procedat cat se poate de corect. Sanatate!