| iulianaiilli a întrebat:

Bună ziua, miercuri dimineață am un zbor către Londra, și nu am nici o problemă cu mersul cu avionul, insa, am foarte multe emoții deoarece urmează să mă întâlnesc cu o persoana foarte importanta și numai când mă gândesc încep să tremur și îmi vine să vomit, ma puteți ajuta cumva, dacă ar trebui sa iau vreo pastilă sau ţine doar de mine sa ma liniștesc? Vă mulțumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa mananci si sa bei cat mai putin inainte sa te urci in avion. Mananci la coborare! 3 ore si un sfert n-o fi foc! Daca e prima oara cand zbori cu avionul, sa iei un pulover mai pufos in bagajul de mana. E cam racoare in avion.

| iulianaiilli explică (pentru anonim_4396):

Ce drăguț

| iulianaiilli explică (pentru anonim_4396):

Mi-a plăcut partea cu puloverul

| anonim_4396 a răspuns (pentru iulianaiilli):

Chiar e nevoie! laughing Ma bucur ca ti-a placut!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E Londra! Coafura rezista... 3 minute! Si mai e si frig.

| iulianaiilli explică (pentru anonim_4396):

Da, adevărat
Să ajung cu bine, după ma gândesc la coafură

| anonim_4396 a răspuns (pentru iulianaiilli):

laughing Drum bun! Emoții mari!

8 răspunsuri:
| LoredanaS19 a răspuns:

Asta tine in primul rând de tine, sunt emoţiile tale care nu iti dau pace iar in acest caz tu trebuie sa te linistesti singura si sa încerci sa nu te mai gândeşti la astahappy multa baftă :*

| TheSuspect a răspuns:

Niste Emetiral 5 mg x 20cpr costa 9 lei pentru greata/vomit o punga de hartie in caz ca cu tot cu pastile se intampla, nu cred dar decat sa vomiti pe jos "Parerea mea e ca te-ar ajuta putina liniste si sa incerci sa nu te gandesti pe durata zborului si un mp3 cu muzica calma ar fi super doar ca trebuie mp3 telefonul nu il poti folosi" Mult succeswinking