| EnjoyTheSilence a întrebat:

Pe data de 25 am avut primul contact sexual (protejat) fara sa fi survenit vreo problema. In zilele urmatoare am sesizat o slaba durere de ovare(durere surda) si usoare stari de greata. Desi simptomele nu sunt puternice, m au facut sa ma ingrijorez putin. Mentionez ca teoretic, in aceasta perioada aceasta(30apr-1mai) ar trebui sa se produca ovulatia. Care ar putea fi cauza acestor simptome?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

E normal din cauza stress-ului si a emotiilor primul contact sexual sa ai niste mici dereglari hormonale urmate de dureri de ovare si chiar intarzierea ciclului menstrual sau dereglarea lui pentru o luna-doua. S-ar putea sa fie si ce a scis AnaMaria mai sus. Daca contactul a fost protejat si nu a fost undeva in camp, adica ati urmat niste reguli de igiena minime nu ai de ce sa-ti faci probleme.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dereglări hormonale ai, sau infectie urinară, un consult de specialitate ginecologic si o ecografie abdominală ar trebui sa faci, si după ce faci aceste analize, medicul i ti va pune diagnostic si i ti va da tratament adecvat, ce varsta ai?

| EnjoyTheSilence explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 19 ani. Ma indoiesc ca poate fi vorba de vreo infectie

| Violleta2022 a răspuns:

Daca baiatul ar fi avut rabdarea cu tine, sa te umezesti, sa-ti produca un orga sm clitoridian, sa fii total pregatita pentru sex., nu ai fii avut aceste dureri de ovare, burta si alte simptome, dar daca sare pe tine si te penetreaza fara sa fii excitata la maxim, este normal sa nu simti nici o placere si in plsu sa te mai si doara.
Sfatul meu este sa pui mai mult pret pe tine si pe ce vrei, ca sexul de 5 minute nu satisface decat madularul lui, tu ramai frustrata si cu dureri de ovare, iar el habar nu are cat de frustrata si nemultumita esti.

cat prievsc greturile, sunt probabil de la stres sau de la ceva ce ai mancat aiurea.
Greturile apar in sarcina, doar cand esti insarcinata si niciodata mai devreme de 3 saptamani de la fecundare.
Nu-ti fa probleme, ca nu esti insarcinata, nici macar nu erai in perioada fertila, si apoi, ati folosit protectie.
Ce vreau sa spun este, ca ar trebui sa tii putin la tine si

| EnjoyTheSilence explică (pentru Violleta2022):

Durere in timpul actului sexual nu am avut si nu se poate spune ca totul a fost grabit