| OnlineZ a întrebat:

URGENT : Am avut acum o luna si ceva un avort desigur nu l.am facut de buna. voie ci am pierdut sarcina. Si mi.a venit problemele de 2 ori luna asta iar acum imi curge foarte mult mai mult ca de obicei. Azi noapte,.am trezit si am schimbat absorbantul de 2 ori si azi dimineata cand m.am ridicat in picioare curgea in jos. Dar nu imi este rau deci de aia mi.e greu sa gandesc ca este hemoragie fiindca de 2 zile de cand ma tot tine asa trebuia sa mi se intample ceva nu? De La ce poate sa fie.La ginecolog ma duc maine dar mi.e teama si am nevoie de voi.Pup!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Ia o vitamina K să opresti singerarea. Dar vezi nu ceri vitamina C, ci vitamina K este specială pentru hemoragie.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce vîrtsă ai?

| OnlineZ explică (pentru CristiDinBucuresti):

22.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru OnlineZ):

Multi inainte si sănătate multă, mergi la farmacie, sau roagă pe cineva din familie să meargă să i ti cumpere, de unde esti? Scuză mă că pun atitea intrebari

| neutrino a răspuns:

Nu te juca, mergi urgent la... urgente!

| Oana92 a răspuns:

La ginecolog ar trebui sa mergi, dar nu luni, ci ACUM! Nu ar trebui sa stai asa! Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La o luna de la avort trebuia sa ai o menstruatie normala. Faptul ca ti-a venit deja a doua oara si pe deasupra este si abundenta sangerarea nu este tocmai OK. E de mers neaparat la medic dar intre timp pana ajungi la el ar fi bine sa consulti o farmacista. Nu lua tu singura asa dupa auzite medicamente ca poti sa faci chiar mai rau. Spune unei farmaciste ce problema ai si poate iti recomanda ceva. Succes si sanatate!

| stark47 a răspuns:

Cred ca e normal sa se intample acele chestii din moment ce avorturile sunt destul de periculoase.insa cred ca ai fost avertizata de medic despre urmatoarele stari pe care o sa le ai si cam la ce sa te astepti? fii tare, e cam tot ce iti pot spune eu, nu e usor de trecut peste socul psihologic al unei sarcini pierdute

| OnlineZ explică:

Luni ma duc nu maine... Am gresit. Offf happy

| Brazilia_Stefan_1989 a răspuns (pentru OnlineZ):

Trebuie sa mergi la un ginecolog