| anonim_4396 a întrebat:

Revin cu o intrebare am fost la medicul ginecolog si mi-a depistat un chist dermoid destul de mare(e cam mare) si mi-a spus ca e cazul de operatie problema e in felul urmator eu am 15 ani si de pe data de pe 1 pana pe 7 am avut menstruatie regulata, dupa de pe 18 pana pe 25 am avut o scurgere maronie urat mirositoare cu un miros puternic, ieri nu am avut deloc iar astazi cand am venit de la medic iarasi m-a luat...doctorul mi-a dat anticonceptionale dar acel miros de la ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Cred sincer ca medicul nu se inseala, date fiind restul EVIDENT
totusi o a doua opinie nu strica deloc
dar ma indoiesc sa o sa scapi de operatie, si chiar ar fi bine, un chist nu e numai nasol pentru menstruatie, e de altfel nasol pentru ceva numit... aaaaa... CANCER
femeile pot sa faca foarte usor cancer la sani, urmat de ovare

asa ca mai bine faci o operatie acum, decat sa mori dupa aia!
mai ales la 15 ani

si, chiar imi pare rau ca folosesc termeni care la varsta ta sunt ca niste ciocane care te lovesc... insa daca ai fi pentru mine FAMILIE, as prefera de departe sa fii lovita si sa, suferi, oricat de rau
DECAT SA MORI SI SA TE PIERD

adica as prefera chiar sa ma urasti decat sa nu mai fii!

| Anca233 a răspuns (pentru ziftode):

Multumesc mult! O sa ma duc la alt medic si daca mi se spune aceeasi problema cu siguranță ma voi opera fiindca nici parintilor mei nu le este bine stiind ca sunt in starea aceasta.

6 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Chisturile trebuiesc operate. Nu ai alta solutie. Si nu amana.

| pitik200 a răspuns:

De la chist! sangele statut, miroase! iar cu operatia. cere si a doua, a treia parere de la alti medici ginecologi!

| Anca233 a răspuns (pentru pitik200):

Pai luni o sa ma duc la alt medic, daca imi spune la fel o sa ma operez

| AlexeCatalina a răspuns:

De la chist, incepe sa iti treaca

| Anca233 a răspuns (pentru AlexeCatalina):

Sper sa fie asa..multumesc de sfat oricum