| Alina82002 a întrebat:

știți cumva care ar fi o cauza pentru întârzierea menstruației? Luna trecută mi-a întârziat 7 zile, acum deja 2 și încă aștept. având în vedere că înainte aveam un ciclu regulat, nu înțeleg de ce s-a schimbat așa corpul meu. Și vorba de sarcina nu este pentru că o fac mereu protejat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

O dereglare hormonala, este cel mai indicat sa consulți medicul ginecolog. Pot fi multe cauze și numai acesta îți poate da un răspuns corect.

| Alicezzz a răspuns:

Dereglari hormonale, stres, alimentatie si multi alti factori.